biuro@katatime.pl       +48721956415

Co jakiś czas dostaję pytania o skrzyneczki na zegarki. Jak to z pytaniami, są różne, ale na wszystkie warto odpowiedzieć. Nie lubię formy pytanie – odpowiedź, dlatego na wszystkie dotąd zadane pytania znajdziecie odpowiedź w tym poście, trochę chwalipoście 🙂
W miarę rozrastania się mojej zegarkowej kolekcji potrzebowałem szkatułki, w której mógłbym bezpiecznie i wygodnie przechowywać moje skarby. Testowałem różne, i tańsze i droższe, kasetki drewniane, pudełka skóropodobne, robione maszynowo i przerabiane ręcznie przez znajomych. Jedne były lepsze, inne rozlatywały się po kilku miesiącach. W sumie w pewnej chwili miałem kilkanaście pudełek na zegarki i zegarkowych skrzyneczek. Ale z żadnej tak do końca nie byłem zadowolony, część nie pasowała np. do zegarków kieszonkowych, w innych było za mało miejsca w kieszonkach i musiałem uważać, żeby przy wkładaniu i wyjmowaniu zegarków zwyczajnie ich nie porysować. Osobna historia to poduszki. Mam mały nadgarstek, więc mam problem z zapinaniem zegarków na sztywnych i twardych poduszkach, które się na dodatek brzydko odgniatały i potrafiły popękać po kilku użyciach. Niezapięte zegarki na bransoletach nie wchodziły w zbyt małe kieszonki lub były przygniatane szkłem od skrzyneczkowego wieczka.
Stąd pomysł, żeby zebrane doświadczenia i przemyślenia zmaterializować w postaci takiej gablotki – pudełka na zegarki, które będzie wolne od wad produktów gotowych.
W końcu potrzeba matką wynalazków, kasetkowych też.
Gotowej gablotki na moje zegarki oczywiście nie znalazłem, ponieważ musiała mieć duże, głębokie, bezpieczne kieszenie i miękkie poduszki, a wymiary całości, ze względu na ograniczoność miejsca, też musiały być dokładnie takie, jakie chciałem. Chciałem też, żeby moja gablota na zegarki była dopasowane do stylu pokoju, w którym miała leżeć, to jednak spory i widoczny kawałek mebelka.

Lubię drewno, szczególnie stare z jego sękami, nierównościami, niedoskonałością, która jest ciągle widoczna pod warstwą bejcy, lakieru lub tylko oleju, lubię wielokolorowe drewno orzecha włoskiego, jesionów, dębów. Uwielbiam rzeczy robione ręcznie, starymi, rzemieślniczymi metodami przez artystów stolarzy, rymarzy, kaletników. Taka właśnie była moja pierwsza gablotka na zegarki i tak właśnie powstają pudełka, skrzyneczki i szkatułki na zegarki moich klientów.

Każda kasetka jest robiona ręcznie w Polsce przez doświadczonego stolarza – artystę z drewna odpowiednio wyselekcjonowanego i dobranego do indywidualnego gustu klienta. Do wyboru są obecnie ponad 100-letnie drewna iglaste (sosna, świerk i jodła) i liściaste: moje ulubione jabłonie i jesiony a także akacje, dęby i brzozy. Każde drewno różni się kolorem, strukturą słojów, zapachem, ale każde jest piękne i niepowtarzalne. Jest też bezpieczne, nie rysuje zegarków ani ich bransolet. Pokażcie mi jakieś fabryczne pudełka pachnące wanilią drewna jabłoni albo świeżym zapachem obrabianego drewna. Zapach naturalnego drewna udaje się zachować dzięki stosowaniu odpowiednich lakierów.
Ja bardzo lubię olejowane kasetki i witryny, olej pięknie podkreśla i wyciąga kolory, nadając drewnu delikatną, satynową fakturę.

Poduszeczki są wykonane z naturalnego lnu, są elastyczne, dzięki czemu można na nich zapiąć zegarki na paskach i bransoletach w różnych rozmiarach. Poduszeczki lubią się gubić, dlatego jedna zawsze jest dołożona ekstra. Ponadto zawsze jest możliwość dokupienia dodatkowych poduszek.

Nasi klienci mogą wybierać fakturę materiału, od grubego, beżowego, niemal surowego, zgrzebnego do białego i delikatnego. Na życzenie mogą być także lniane poduszeczki w prążek. Len nadaje się także do prania ręcznego 😉

Zawiasy i zameczki także zostały dopasowane do rustykalnego stylu całości. Zazwyczaj są mosiężne, ale mogą być także stalowe. Zawiasy i klamry są solidne, dają pewność otwierania i zamykania często naprawdę dużych drzwiczek i wieczek.

Szkło zastosowane w wieczkach i drzwiczkach jest hartowane, dzięki temu jest odporniejsze na porysowanie i stłuczenie.

Do zabezpieczenia drewna używamy wyłącznie ekologicznych bejc, lakierów i olejów.

Chcemy, by nasze kasety, kasetki, skrzyneczki i witryny na zegarki służyły wam lata i były bezpiecznym miejscem dla waszych zegarków.

Każda kasetka objęta jest także gwarancją.

Na życzenie zamawiającego każda kasetka może zostać spersonalizowana odpowiednim grawerem na szkle lub drewnie lub medalionem z dedykacją. Kasetki mogą otrzymać dodatkowe okucia i nóżki.
Kupując nasze kasety dla siebie czy na prezent, a taka skrzyneczka na zegarki ucieszy każdego obdarowanego, kupujecie coś więcej niż przedmiot i miejsce do przechowywania zegarków, kupujecie owoc pracy artysty, który poświęcił swój czas na wybór i wyselekcjonowanie drewna, kupujecie godziny jego pracy, w którą włożył swój talent, część siebie. Dostajecie rzecz jedną i niepowtarzalną, przedmiot z duszą, piękny i funkcjonalny, przemyślany od początku do końca, drugi taki sam już nie powstanie.
Nasze gotowe kasetki, pudełka i gabloty na zegarki znajdziesz tutaj:
https://sklep.katatime.pl/pl/30-skrzyneczki-pudelka-rollery-etui-i-teczki
inne nasze ręcznie robione przedmioty (paski i rollery) znajdziesz tutaj:
https://sklep.katatime.pl/pl/14-paski-szyte-recznie-handmade

ZAPRASZAM!
0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *