biuro@katatime.pl       +48721956415

Każdy zegarek „na wymiar” musi składać się z czterech podstawowych elementów:

Koperta (w skład której wchodzi także dekiel, szkło i koronka). W naszej ofercie kopert gotowych można znaleźć koperty w wymiarach 42, 43, 44 i 45 mm. Wszystkie koperty wykonane są ze stali 316L – to stal kwasoodporna, używana także do produkcji narzędzi chirurgicznych, bezpieczna i niealergizująca. Na deklu (element przylegający do nadgarstka) możemy zrobić grawer techniką laserową lub ręczną bez względu na to, czy dekiel jest stalowy czy szklany.
Wzory naszych kopert.

Mechanizm – serce zegarka. Wykorzystujemy sprawdzone mechanizmy producentów japońskich (SEIKO – TMI) i chińskich (SEAGULL). Na życzenie możemy także zastosować mechanizmy szwajcarskie ETA. Najczęściej stosujemy mechanizmy nakręcane ręcznie lub automatycznie. Na życzenie możemy także zastosować mechanizmy kwarcowe (Seiko-TMI) oraz mechanizmy Mołnii i Iskry.
Modele naszych mechanizmów.

TARCZE i wskazówki. Czyli to, co widać pod szkłem. W naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno tarcze gotowe, służące do naniesienia elementów graficznych (np. logo, niewielki rysunek lub zdjęcie) jak i tarcze robione różnego rodzaju technikami metaloplastyki. Są to tarcze jednostkowe. Mogą mieć kolor metalu (także barwionego termicznie) jak i malowane. W ofercie posiadamy także tarcze ze srebra. W niedługim czasie planujemy wprowadzić tarcze emaliowane.
Na stronie o tarczach umieściliśmy także wzory wskazówek.
Wzory naszych tarcz i wskazówek.

Paski i klamerki. Pasek w zegarku wraz z odpowiednio dobraną klamrą jest tym, czy rama dla obrazu. Musi być dobrze dobrany i jednocześnie wygodny. Do naszych zegarków „na miarę” można sobie dobrać odpowiedni pasek przygotowany przez naszych kaletników. Są to paski najwyższej jakości z prawdziwych skór, bezpiecznych i posiadających odpowiednie certyfikaty dopuszczenia do sprzedaży w UE. Klamry można dobrać z posiadanych modeli gotowych, ale możemy także przygotować klamrę do kompletu z tarczę zrobioną na zamówienie.
Nasze paski.

Zegarek gotowy do przeróbki
Gotowy zegarek przystosowany do przeróbki. Szerokość 42 mm, wysokość 11,5 mm, pasek 22 mm, mechanizm automatyczny Miyota 812A, 21 kamieniowy szkło szafirowe, stalowa koperta i zapięcie, skórzany pasek.
W tego typu zegarku można:
– zaprojektować nową tarczę,
– nanieść elementy graficzne na tarczę i pasek,
– nanieść grawer na kopertę, stalową część dekla, szkło dekla.
Zegarek z nowo zaprojektowaną tarczą
Zegarek z nowo zaprojektowaną tarczą . Zbudowany na gotowej kopercie typu Radiomir (koperta typ C). Szerokość 45 mm. W zegarku zastosowano mechanizm z ręcznym nakręcaniem z radzieckiej Iskry. Mechanizm został zmodyfikowany.
Tył zegarka z przeszklonym deklem.
Dekiel nadaje się do naniesienia elementów graficznych na szkle i na części stalowej.
Tył zegarka z przeszklonym deklem.
Dekiel nadaje się do naniesienia elementów graficznych na szkle i na części stalowej.
Zegarek z nowo zaprojektowaną tarczą . Zbudowany na gotowej kopercie.
Zegarek z nowo zaprojektowaną tarczą . Zbudowany na gotowej kopercie typu Radiomir (koperta typ C). Szerokość 45 mm. W zegarku zastosowano mechanizm z ręcznym nakręcaniem z radzieckiej Mołni. Mechanizm został zmodyfikowany.
Dekiel nadaje się do naniesienia elementów graficznych na szkle i na części stalowej. Wskazówki barwione termicznie.